BOJ O MILIARDU ŽIVOTŮ - dokument USA (2016) - KLIKNĚTE ZDE

Jaký je dnes svět kuřáků a změnily něco elektronické cigarety? Zamyšlení nad osobní svobodou, korupcí ve společnosti a osudem budoucích generací.

.

.

ZÁHADNÁ ÚMRTÍ VAPERŮ V USA VYSVĚTLENA - ELEKTRONICKÁ CIGARETA JE NEZABILA. - KLIKNĚTE ZDE

Kliknete-li na odkaz výše, dočtete se, že mladí lidé v USA používali elektronickou cigaretu k vapování marihuany = použili ji v rozporu s návodem k použití. Elektronická cigareta je určena k inhalaci nikotinu, nikoli THC. Za onemocněním plic u pacientů v USA stojí olej s obsahem vitamínu E, který byl součástí náplně s obsahem THC. Tato náplň zcela jistě nepocházela z oficiální distribuce. Primárním problémem tedy nebylo užívání elektronických cigaret, ale inhalace náplní, které nebyly pro elektronické cigarety určeny.

U nás podléhají výrobci a distributoři elektronických cigaret a náplní přísným předpisům jak pro výrobu, tak i pro i uvádění elektronických cigaret a náplní na trh. Právní předpisy upravují použití látek do náplní a jejich zdravotní nezávadnost a testování výrobků je povinné. Každý výrobek musí být oficiálně ověřen a schválen příslušnými orgány. Technické vlastnosti i složení se musí doložit. Oficiální prodej je pod přísnou kontrolou různých státních orgánů. Dodržujete-li návod k použití a používáte legální náplně zakoupené ve specializovaných prodejnách, nemusíte se obávat. Nesnažte se ušetřit za každou cenu pár korun nákupem náplní z neověřených zdrojů nebo ze soukromých zdrojů těch, kteří si přivydělávají „mícháním“. Ve specializované prodejně nakoupíte bezpečně s deklarovaným složením toho, co inhalujete.

.

.

ROZHOVOR S PROFESORKOU MUDr. KRÁLÍKOVOU O E-CIGARETÁCH - KLIKNĚTE ZDE

Panika kolem elektronických cigaret stále nekončí, je přiživována pravidelným přísunem dezinformací. Vyjádřila se i kapacita z nejpovolanějších, paní profesorka MUDr. Králíková, CSc., která vede spoustu let Centrum pro závislost na tabáku III. interní kliniky 1. LF UK a VFN v Praze. Zajímá-li Vás názor skutečného odborníka v této problematice a jak to doopravdy s elektronickými cigaretami a náplněmi do nich je, věnujte několik minut přečtení rozhovoru s paní profesorkou.